logo

Poznaj czym jest prawdziwie profesjonalny hosting

  • 7 dniowy okres testowy, płatności w dowolnych cyklach (dni, miesiące, lata).
  • Wszystkomający hosting: PHP, MySQL, PostgreSQL, mongoDB, shell, Ruby, Python,Django, Node.js, dowolna ilość domen i subdomen...
  • Najnowsze technologie, szybkie serwery www. Szybka i darmowa pomoc techniczna.
  • Idealny hosting dla programisty: shell, svn, git, gitweb, hg, redmine, bugzilla, trac, autocheckout, svn2web, websvn ...

Domeny i subdomeny

Wszyscy klienci mają możliwość używania dowolnej ilości subdomen w naszych domenach *.vipserv.org *.x25.pl *.yum.pl *.x14.eu Wystarczy zaparkować taką subdomenę w dziale "domeny i subdomeny w panelu".

Istnieje także możliwość używania z naszym hostingiem własnej domeny, zakupionej u dowolnego rejestratora domen (np. ovh) (my nie prowadzimy rejestracji domen). Wystarczy domenę oddelegować na nasze serwery dns (w panelu rejestratora domeny), aby korzystać z wszystkich jej możliwości (poczta, strony, subdomeny). Roczne opłaty do rejestratora domen należy oczywiście wnosić do rejestratora - niezależnie od opłat za hosting kierowanych do nas. Przed delegacją domeny należy ją zaparkować w naszym panelu w dziale "domeny i subdomeny" aby nasze dnsy już domenę obsługiwały w chwili delegacji (co jest wymagane przez rejestry domen).

Adresy naszych serwerów dns (nameserver adress):

adres
IP
ns1.yum.pl
pozostawić puste pole
ns3.yum.pl
pozostawić puste pole

Dla domen .de należy podać dodatkowo trzeci adres serwera dns: ns4.yum.pl

Należy zwrócić uwagę na to by domena była oddelegowana wyłącznie na te serwer dns (zastąpić nimi serwery dns rejestratora). Jeśli serwery domena będzie oddelegowana także na inne serwery dns to odwiedzający domenę będzie miał np. tylko 50% prawdopodobieństwo wylosowania poprawnych serwerów dns.

Aktualny panel rejestratora ovh w nowej wersji jest bardzo słaby jeśli chodzi o funkcjonalność dot. delegacji domen i dopisuje serwery dns zamiast je zastępować (usunąć istniejące trzeba w trybie "eksperta"). Zalecamy przełączenie się na starszą, dużo przejrzystszą, wersję panelu na czas wykonywania tej operacji (jest do tego opcja na ekranie głównym panelu).

Zewnętrzna strona opisująca metodę zmiany dns-ów u większości rejestratorów na polskim rynku (w tym ovh)

Proces delegacji u większości rejestratorów jest zazwyczaj natychmiastowy. Widoczność zmian dla tych osób które ostatnio domenę wywoływały może jednak być dłuższy (kilka godzin) ze względu na zjawisko cacheingu dns Tester delegacji domen (poniżej) nie używa cache dns i pokaże efekt natychmiastowo.

Istnieje także możliwość korzystania z własnych/zewnętrznych serwerów dns (dla specjalnych konfiguracji - np. obsługa poczty przez inny serwer)

Jeśli panel rejestratora domen nie przyjmie delegacji bez adresów IP to odczytać możesz je przeładowując tą stronę tym linkiem

Tester delegacji i działania domen:

wpisz domenę/subdomenę:

Oddelegowanie do nas domeny oznacza także że można w jej obrębie tworzyć skrzynki pocztowe. Wystarczy do tego użyć opcji "poczta" w panelu.

Parkowanie domen w naszym panelu tworzy odpowiednie rekordy na naszych dns oraz odpowiednią konfigurację serwera www. Domenę trzeba zaparkować do public_html lub podkatalogu w nim. W przypadku adresów dla projektów rails,django,svn,git,redmine itp. katalog docelowy zostanie automatycznie odpowiednio zmieniony przy przydzieleniu adresu do projektu..