logo

Poznaj czym jest prawdziwie profesjonalny hosting

 • 7 dniowy okres testowy, płatności w dowolnych cyklach (dni, miesiące, lata).
 • Wszystkomający hosting: PHP, MySQL, PostgreSQL, mongoDB, shell, Ruby, Python,Django, Node.js, dowolna ilość domen i subdomen...
 • Najnowsze technologie, szybkie serwery www. Szybka i darmowa pomoc techniczna.
 • Idealny hosting dla programisty: shell, svn, git, gitweb, hg, redmine, bugzilla, trac, autocheckout, svn2web, websvn ...

Hosting z dostępem shell

Dla najtańszego pakietu VIP150 dostęp shell nie jest aktywny.

Shell to powłoka do wykonywania poleceń na koncie. Korzystając z niej możesz wygodnie zarządzać plikami (menadżer plików mc), edytować pliki, pakować i rozpakowywać pliki i katalogi i szybko i bezpośrednio przegrywać dane z innych serwerów, pobierać pliki z internetu, szybko kasować duże ilości plików (dużo szybciej niż przez FTP).

Shell na naszych serwerach nie umożliwia uruchamiania własnych skompilowanych programów, partycje są zamontowane jako "noexec". Można uruchamiać skrypty w dowolnym języku skryptowym (przez shell i crontab). Uruchomiony kod nie może nasłuchiwać na żadnym porcie (takie procesy są cyklicznie wyłączane).

By dostać się do shell-a należy użyć dowolnego klienta shell - np. putty.exe pod Windowsem lub ssh pod linuxem (w terminalu). Dostępna jest także webowa konsola shell (beta). Link do webowej konsoli shell jest dostępny w panelu vipserv. Można też go odczytać tutaj (metoda 2)

Aby dostać się do shella trzeba użyć programu putty.exe łącząć się na standardowym porcie 22 na adres będący twoją dowolną domeną/sudomeną (ew. dostęp na innych portach)

Istnieje także możliwość przegrywania plików przez połaczenie sftp (shell-ftp) z użyciem np. programu WinSCP lub Filezilla. Kasowanie katalogów w tym trybie jest także dużo szybsze niż przez FTP.

Program putty.exe domyślnie ma ustawione kodowanie ISO-8859-2 (latin2). Dla poprawnego wyświetlania polskich zanków zalecane jest użycie UTF-8. Nalezy więc w zakładce "Translation" w putty ustawić UTF-8 przed połączeniem (to ustawienie można zapisać jako domyślne w zakładce "Session")

 

Wybrane komendy shell:
mc               # menedżer plików
mysql login_baza         # konsola MySQL5

mysqldump login_baza > zrzut   # wykonanie kopii bazy MySQL5
mysql login_baza < zrzut     # przywrócenie kopii bazy MySQL5

cd ~/svn && svnadmin dump naz-repo > zrzut # wykonanie kopii repozytorium
cd ~/svn && svnadmin load naz-repo < zrzut # przywrócenie kopii repozytorium

psql -d login_baza        # konsola PostgreSQL
pgdump -d login_baza > zrzut   # wykonanie kopii bazy PostgreSQL
pgdump -d login_baza -f zrzut  # wykonanie kopii bazy PostgreSQL

tar jxvf plik.tar.bz2		#rozpakowanie archiwum
tar zxvf plik.tar.gz		#rozpakowanie archiwumm
tar Jxf plik.tar.xz		#rozpakowanie archiwum
unzip plik.zip			#rozpakowanie archiwum

curl -O -J -L "http://domena.pl/plik.zip"  #pobranie pliku

Przykładowy ekran menadżera plików mc: